Hamidović je svjedočio u korist odbrane Dacića i Zornića koje Tužilaštvo BiH, zajedno sa njihovim poslovnim partnerom Turčinom Acikom Canom, tereti za organizovani kriminal, trgovinu drogom, pranje novca i neovlašteno držanje oružja.
On je kazao da su Dacić i Zornić bili korektni prema radnicima i da je u njihovim firmama MORHS i Karajić-Dacić u Nirnbergu radilo 200 ljudi – uglavnom izbjeglice iz Bosne i Hercegovine te Albanci, Hrvati i radnici porijeklom iz Sandžaka.
Opisao ih je kao miroljubive, kavaljere i džentlmene, jer su, kazao je, često častili radnike u kafićima.
Hamidović je u ovim firmama bio zaposlen na crno, osam mjeseci, tokom 1997. i 1998. godine. Kazao je da je zarađivao više novca nego u dotadašnim poslovima.
Svjedok odbrane je, također, kazao da su radnici pričali o tome da je Haris Zornić (do 2001. godine se zvao Ljutvija Dacić) bio umiješan u poslove sa drogom, ali da on ništa nije znao o tome.
Zbog činjenice da su radili na crno, Oleg Čavka, tužilac u ovom slučaju, pitao je svjedoka o načinu liječenja njega i drugih radnika u slučaju bolesti ili povrede na poslu. Hamidović je odgovorio da za vrijeme dok je on radio niko nije bio bolestan, te da je ovaj posao bio primamljiv zbog dobre i brze zarade.
Odbrana je svjedočenjem Hamidovića htjela pokazati da su optužena braća neposredno poslije rata zarađivala milione i da nisu, kao što to tužilaštvo navodi, otvorili Hotel Excuslive novcem stečenim prodajom droge, kazao je novinarima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) Vlado Adamović, advokat optuženog Zornića.
Poseban odjel za organizirani kriminal, privredni kriminal i korupciju Tužilaštva BiH je 16. novembra 2009. godine podigao optužnicu protiv Dacića, Zornića, Acika Cana i njihovog preduzeća Majorka iz Sarajeva. Proces pred Sudom BiH protiv njih je počeo 21. januara 2010. godine.
U optužnici se navodi da je ova trojka oprala između 5 i 6 miliona KM, te da su Haris Zornić i Can radi legalizacije nezakonito stečene imovine krajem januara 2002. godine osnovali preduzeće Majorka.
Oni su preko ove firme, u nekoliko navrata, podnijeli zahtjev BOR banci u Sarajevu za dodjelu kredita, u ukupnom iznosu od preko milion KM, a sa ciljem da se prikriju stvarni izvori finansiranja izgradnje Hotela Exclusive u Rajlovcu.
CIN je prije dvije godine objavio priču o Dacićima i njihovom partneru iz Turske koji su u sarajevskom prigradskom naselju Rajlovac podigli Hotel Exclusive. Sumnja se da je hotel finansiran novcem od prodaje droge.
U nastavku suđenja Dacićima i Canu, 3. aprila, advokat Adamović će izvesti svjedoke odbrane Fahrudina Selimovića i Sadika Ajanovića iz Sarajeva. Oni će, kako je najavio, također govoriti o prikupljanju novca za otvaranje Hotela Exclusive u Sarajevu.